بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است؟

تعمیرات موبایل یکی از پرکاربرد ترین رشته های فنی در بازار فعلی ایران است. در ایران با توجه به قیمت بالای تلفن همراه، تعمیرات  تخصصی این  رشته بسیار محبوب شده است. روزانه بسیاری از نوجوانان و جوانان برای به دست آوردن مهارت تعمیرات موبایل  راهی  آموزشگاه های معتبر  سطح شهر می شوند و سعی می کنند  که دانش نظری و عملی خود در رشته تعمیرات موبایل را کامل تر نمایند.

عده ای از جوانان با تکمیل این دانش  و مهارت   جذب بازار کار گسترده تعمیرات گوشی های تلفن همراه می شوند و بخش دیگری ترجیح می دهند که به طور مستقل با اجاره یا خرید یک مغازه کارشان را آغاز نمایند. هر چقدر که آموزش تعمیرات موبایل تخصصی  تر صورت پذیرد ،  موفقیت در بازار کار تعمیرات موبایل محتمل تر خواهد بود. به عبارتی اگر زیر بنای دانش کامل نباشد، نمی توان به موفقیت در بازار کار تعمیرات موبایل امیدوار بود.

آموزش تعمیرات الکترونیکی موبایل

شناخت قطعات روی برد موبایل و دانستن وظیفه و کارکرد آنها در مدار می تواند در تعمیر گوشی بسیار مفید باشد. یک برد گوشی موبایل مانند قطعات الکترونیک دیگر از قطعات SMD ساخته شده اند. این قطعات نوع پیشرفته و جدید المانهای DIP هستند. شناختن قطعات خازن، دیود و ترانزیستور می تواند در ذهنیت تعمیراتی ما نقش مهمی داشته باشند.مهمترین قطعات روی برد برای یک تعمیرکار موبایل آی سی ها هستند که بیشترین کار را روی برد گوشی انجام می دهند. این IC ها از ترانزیستورهایی که بسیار کوچک هستند تشکیل شده اند. آموزش شناخت SMD ها و IC ها روی برد می تواند کمک زیادی در تعمیر تخصصی برد گوشی نماید، به این دلیل که این قطعات با هم در ارتباط هستند و اگر نقصی در برد باشد باید از ارتباط همین قطعات پیگیری و تعمیر نماییم.

 

0
مجموع ثبت نام
0
تلفن همراه
0
ECU خودرو
0
سایر درخواست ها

انتخاب موقعیت مکانی مناسب

اگر به فکر راه اندازی یک مغازه تعمیر موبایل هستید، موقعیت مکانی مغازه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگرچه شغل تعمیرات موبایل می‌تواند در هر محله و کوچه‌ای درآمدزا باشد، اما مطمئنا در محله های پر رفت و آمدتر و محله هایی که افراد وضعیت مالی بهتری دارند، مغازه تعمیر موبایل هم سود بهتری می‌دهد چون به طبع تعداد مشتریان شما افزایش پیدا خواهند کرد و افزایش تقاضا به معنای افزایش درآمدهای شماست.

ارائه سرویس تعمیر موبایل پیشرفته و با کیفیت

گوشی هر فرد برایش ارزش زیادی دارد و این موضوع سبب می‌شود که اغلب افرادی که قصد تعمیرات موبایل خود را دارند به دنبال بهترین کیفیت ممکن باشند. بنابراین کیفیت سرویس تعمیری که شما ارائه می‌کنید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همیشه سعی کنید تعمیرات موبایل مشتریان را با بهترین کیفیت ممکن انجام دهید تا آن ها به شما اعتماد کنند. از آنجایی که خیلی از تعمیرکاران موبایل به این موضوع توجه نمی‌کنند و تعمیرات بی کیفیتی را ارائه می‌دهند، همین مسئله می‌تواند به برگ برنده شما تبدیل شود

سرعت عمل و خوش قولی

موما افرادی که گوشی خود را به دست تعمیرکار می‌سپارند تمایل دارند خیلی سریع گوشی آن ها تعمیر شده و دوباره به دستشان برسد. اگر بتوانید این انتظار مشتریان را بر آورده کنید، مطمئن باشید که آن ها از شما راضی خواهند بود و هر بار که به مشکلی بر بخورند به شما مراجعه می‌کنند و این مسئله منجر به افزایش سود و درآمد شما می‌شود. سعی کنید تعمیر موبایل مشتریان را با سرعت بالایی انجام دهید و زمان را هدر ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست